Ev Yapımı Şekersiz Fıstık Ezmesi
Diyet Muffin
8 Ekim 2017
Ahududu Soslu İncirli Muhallebi
9 Ekim 2017

Bunu kesin denemelisin! En çok hayran kalacağın şeyin kıvamı olacağına garanti verebilirim. Özellikle spor ile ilgileniyor veya kilo almak istiyorsan bu doğal tarifimden hemen faydalan. Biliyorsun özellikle spor sonrası fıstık ezmesi sporcuların tercihlerinde öncelikli sırada. Özellikle de 400 g lık bir fıstık oranına sadece 1.5 yemek kaşığı pekmez ilave edilerek bu kıvam sağlanabiliyorsa hiç kaçırma. Malzemelerin çok kolay:

400 g çiğ fıstık

1.5 yemek kaşığı keçiboynuzu pekmezi

Yapılışı:

  1. 400 g çiğ fıstığı önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 30 – 40 dakika fırınlayın
  2. Fıstıkları çıkarın ve kabukları ile birlikte bölerek rondodan geçirmeye başlayın.
  3. Tüm fıstıkların rondoda iyice öğütüldüğünü ve kıvam aldığını gördükten sonra pekmezini ilave edin ve son kez rondodan geçirin

İşte bu kadar pratik ve lezzetli bir tarif. Bu ev yapımı fıstık ezmenden yaklaşık ½ kavanoz çıkacaktır. Elbette kaşık kaşık bunu yeme. Tariflerimden biri olan fıstık ezmeli krep veya fıstık ezmeli kakao topları İle deneyebilir, sen de birçok yeni tarif geliştirebilirsin. Çünkü fıstık ezmesi her şeye yakışıyor ve üretkenliğin sınırsız olabileceği bir besin. Yaratıcı tariflerini benimle paylaşmak istersen mesaj bırakman yeterli. Afiyet olsun =)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir